Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o model

17. 8. 2010

  Péčí o model se myslí vyčištění a zkontrolování pohyblivých i nepohyblivých částí rc modelu. Také kontrola šroubových spojů není k zahození.

  Po každé jízdě model řádně a pečlivě vyčistíme od bláta a jiných nečistot. Model čistíme hadříkem nebo malým štětečkem. Na některé nečistoty je potřeba použít technický líh nebo technický benzin. Když máme model zbaven nečistot nastupuje na řadu promazání spalovacího motoru. Nejprve vysajeme z nádrže nevyjeté palivo pokud neni vyjeté a poté přistupujeme k číštění spalovacího motoru. Vyšroubujeme žhavící svíčku. K čištění a promazání (konzervaci) používáme WD40 sprej. WD40 stříkneme do spalovacího prostoru a po sundání vzduchového filtru stříkneme i do karburátoru a párkrát zastartujeme. Po zakonzervování motoru ucpeme spalovací prostor hadříkem nebo namontujeme zpět žhavící svíčku.

  Vzduchový filtr je také třeba vyčistit. Molitanovou vložku vzduchového filtru čistíme pod tekoucí vlažnou vodou a na filtr naneseme trochu mýdla a žmouláme mezi prsty dokud nei filtr zbaven nečistot. Když filtr po umytí mýdlovou vodu uschne neneseme na něj olej na vzuchové filtry        (air oil). Nanesem přibližne 20 - 30 kapek oleje a promasírujeme mezi prsty.

  Když je vše hotové tak model bez obav uložíme na své místo.